Recyclen is het opnieuw gebruiken van materialen. Je kunt alles recyclen: papier, glas, groenafval, hout, kunststof, noem maar op. Van Bamboe hergebruikt zoveel mogelijk materiaal dat binnenkomt. De plastic hangers waar we soms ondergoed op aangeleverd krijgen, doen we in een doos en deze worden vaak door klanten of voorbijgangers gratis meegenomen. Als het lukt hergebruiken we de materialen ook in onze nieuwe producten, zoals de speelmatten in de zomerslippers.
Qua afval scheidt Van Bamboe eigenlijk alles: oud papier wordt opgehaald door een lokale vereniging, groen afval gaat thuis in de gft-container en plastic wordt zoveel mogelijk hergebruikt door ons of een collega webshop en wat daarvan echt niet meer bruikbaar is gaat in de plasticbak.
Als iedereen een beetje aan recyclen en afval scheiden doet, doen we samen heel veel!

Shampoobar
Wist je dat een gemiddelde Nederlander dagelijks zeven(!) verpakkingen opent? Denk aan flessen, plasticverpakkingen en blikken. Verpakkingen vormen zo’n 20 procent van ons dagelijkse afval.
Met één shampoobar bespaar je meer dan drie(!) gewone shampooflessen! Dat scheelt dus een hoop plasticafval. Daarnaast is deze shampoobar ook handig om mee op reis te nemen, omdat het weinig ruimte inneemt én niet vloeibaar is.
Bruisballen
Wij worden enthousiast van alles waar bamboe in zit (verstopt)! Zo ook deze bamboe bruisballen voor in bad. Ze ruiken heerlijk zonder overheersend te zijn.
Dit product (en nog meer verborgen pareltjes) vind je alleen in de Van Bamboe winkel aan de Schubertlaan 22 in Apeldoorn.


Saunaslippers
Wie regelmatig naar de sauna gaat kan wel een paar saunaslippers gebruiken in plaats van die witte wegwerpslippers.
Bamboevezels zijn zijdezacht, waardoor het dragen ervan echt comfortabel is. Daarnaast voelt bamboe prettig op de gevoelige huid en neemt het vier(!) keer meer vocht op dan katoen. De voeten blijven hierdoor droger en er is minder kans op wondjes.
Deze saunslippers zijn er in diverse kleuren en exclusief verkrijgbaar in de winkel.
(Schoenen)Dozen
Bestellingen bij Van Bamboe worden zo klein mogelijk verpakt, zodat het tijdens transport zo min mogelijk ruimte inneemt. Er kan dan immers meer met hetzelfde busje mee. De dozen die gebruikt worden zijn allemaal al eens gebruikt. Klanten, familie en vrienden brengen regelmatig gebruikte (schoenen) dozen naar de winkel. Daar zijn wij altijd heel blij mee!


Maandverband
Uit onderzoek blijkt dat een vrouw in haar leven ongeveer 150 kilo aan menstruatieproducten weggooit, waarvan ongeveer 90 procent plastic is. Dat is niet alleen heel veel plastic, maar ook heel veel geld. Een vrouw besteedt gemiddeld 5.500 euro in haar leven aan niet-herbruikbare menstruatieproducten. Bamboemaandverband is wasbaar en daarmee herbruikbaar. Door de zuurstofdoorlatende stof broeit het niet en is de kans op schimmelinfecties en uitslag kleiner.
Dit proefpakket (zie foto) bestaat uit 4 stuks in verschillende maten: het maandverband mini is geschikt voor de lichtere dagen of voor bij het gebruik van een cup, Regular is geschikt voor normaal bloedverlies tijdens de menstruatie maar kan ook gebruikt worden bij licht urineverlies of vaginaal verlies, Regular+ wordt veelal gebruikt bij meer bloedverlies of urineverlies en het Maxi-Verband wordt gebruikt bij zware menstruatie, incontinentie of als kraamverband.

Private Shopping
Wil je de Van Bamboe winkel even voor jezelf? Maak dan een afspraak voor private shopping! Dit kan op maandag, dinsdag of woensdagmiddag.
De winkel is ook toegankelijk voor mensen in een rolstoel. We hebben al diverse cliënten met hun begeleiders gehad tijdens deze middaguren en zo iedereen rustig kunnen helpen.

Shortset
Bamboe voelt koel in de zomer en warm in de winter. Daarom is een shortset ideaal voor het afwisselende Nederlandse zomerweer. Deze sets bestaan uit een tanktop en short. Je kunt ze zowel overdag als ’s nachts dragen. De shortsets zijn er in diverse kleuren en maten en voor meisjes, vrouwen, jongens en mannen.
We hebben zelfs enkele sets voor moeder en dochter, zoals deze op de foto. Dat is nog eens leuk!
Waarom bamboe?
Bamboe is om verschillende redenen een duurzame optie. Ten eerste is bamboe van nature heel erg goed bestand tegen bacteriën, waardoor er in tegenstelling tot katoen geen bestrijdingsmiddelen zoals bijvoorbeeld pesticiden nodig zijn. Het voordeel hiervan is dat er dus geen bestrijdingsmiddelen in de vezels van de kleding komt.
Ook is er voor het verbouwen van bamboe geen extra besproeiing nodig. Bamboe groeit gewoon door of er nu veel of weinig regen valt; oogsten mislukken dus niet.
Een derde voordeel is dat bamboe veel CO2 opneemt; tot wel 30% meer dan bomen!

Deze nieuwsbrief verscheen op woensdag 24 augustus 2022.
